24.
Zabrzański
Międzynarodowy
Festiwal Organowy
im. ks. Antoniego
Chlondowskiego

Zabrze, sierpień–wrzesień 2019

Uczestnicy


Hana Bartošová


 • img

  więcej ››


  Hana Bartošová jest jedną z wiodących czeskich organistek i czynnych propagatorek czeskiej muzyki za granicą. Studiowała grę na organach w Konserwatorium w Brnie u Josefa Pukla i Akademii Muzycznej i Artystycznej im. Janáčka w Brnie pod kierunkiem Aleny Veselá. Już podczas studiów z powodzeniem brała udział w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych i zdobyła liczne nagrody. Dalszą edukację artystyczną rozwijała na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych światowych organistów i nauczycieli (Flor Peeters, Luigi Celeghin, Michael Schneider, Gaston Litaize). W swoim bogatym repertuarze zwraca większą uwagę na muzykę czeską od baroku po współczesność. Wykonała wiele współczesnych dzieł będących premierą światową (kompozytorów w Brnie, Vladimíra Wernera, Františka Emmerta, Zdeněka Pololáníka, Milana Slimáčka). Daje koncerty grając na instrumentach historycznych, które również cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Regularnie gra na koncertach i prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, występowała w prawie wszystkich krajach europejskich (Austria, Włochy, Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Szwajcaria, Słowenia, Polska, Rumunia, Słowacja, Irlandia, Chorwacja), w Rosji i USA. Współpracuje z wieloma solistami i zespołami muzycznymi oraz występuje z córką Ivą, utalentowaną pianistką koncertową.

  Istotna jest także współpraca z chórem dziecięcym Brna Primavera, z którym wydała płytę CD. Robi filmy dla czeskich i zagranicznych firm radiowych i telewizyjnych, publikuje profilowe płyty CD i publikuje artykuły w magazynach muzycznych. Jako nauczyciel jest zaangażowana w edukację młodych organistów; Jest członkiem ORGAN RING Lux / Cz / Sk. Obecnie pracuje jako dyrektor artystyczny i dramaturg na Festiwalu Organowym w Brnie.

  Jednym z najważniejszych wydarzeń w których brała udział to koncert na 25. Festiwalu Organowym w Sant Elpido a Mare, który odbywa się pod patronatem Enio Moricone. Warto również wspomnieć o zaproszeniu Czeskiego Centrum Kultury i Rumuńskiego Radia na Festiwal Nocy Organowej w Bukareszcie. W 2010 roku z inicjatywy Czech Heritage Partnership odbyła trasę koncertową po USA – Iwowa, Wisconsin i Maryland, gdzie zaprezentowała amerykańskiej publiczności czeski program muzyczny. Wystąpiła także z recitalem solowym w 150. rocznicę konsekracji św. Wacława w Spillville, który jest najstarszym czeskim kościołem katolickim w USA, w którym grał Antonín Dvořák.

  zwiń ∧


Julian Gembalski


 • img

  więcej ››


  Urodzony w 1950 r. w Siemianowicach Śląskich.

  Edukację muzyczną odbywał w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, gdzie ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu prof. Wandy Uszok. Gry organowej uczył się najpierw u organisty Katedry Chrystusa Króla w Katowicach, Stanisława Kopernoka, a następnie w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach, w klasie organów Henryka Klaji. Ukończył także Wydział Kompozycji i Teorii (dyplomy obu specjalności z wyróżnieniem w 1975 r.). W 1978 r. odbył kurs mistrzowski u prof. Flor Peetersa w Mechelen (Belgia) a w latach 1979-80 studiował w Paryżu, pod kierunkiem Andre Isoir’a i Michela’a Chapuis (organy) oraz Jean’a Saint-Arroman (muzykologia). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, naukową i pedagogiczną. Występował z koncertami w całej Europie oraz w USA, nagrywał dla Polskiego Radia (m.in. seria „Antologia Organów na Górnym Śląsku”, gdzie zarejestrował 90 organów regionu) i telewizji. Nagrał ponad 45 płyt CD, w tym siedem z sopranistką Elżbietą Grodzką-Łopuszyńską. Jest laureatem I nagród w konkursach improwizacji fortepianowej w Gdańsku i Nowej Rudzie oraz improwizacji organowej w Weimarze, a także wielu innych nagród, (m.in. nagrody „Orfeusza” XXXVIII Festiwalu „Warszawska Jesień”, nagrody im. Wojciecha Korfantego, im. Stanisława Ligonia, nagrody Arcybiskupa Katowickiego „Lux ex Silesia”, nagrody „Śląski Szmaragd” Biskupa Ewangelicko-Augsburskiego; odznaczony przez Papieża Jana Pawła II medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”). Honorowy Ślązak Roku, Honorowy Obywatel Miasta Sejny i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Autor wielu prac z zakresu historii organów na Śląsku, problematyki ochrony i konserwacji organów zabytkowych, a także projektant wielu instrumentów. Profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie prowadzi klasę organów i kieruje Katedrą Organów i Muzyki Kościelnej. W latach 1996-2002 był Rektorem swej macierzystej uczelni. Od wielu lat jest też Archidiecezjalnym Wizytatorem Organów i Organistów. W 2004 roku założył pierwsze w Europie Środkowej Muzeum Organów.

  zwiń ∧


Wacław Golonka


 • img

  więcej ››


  Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Hansa Haselböcka. Dyplomy ukończenia studiów w zakresie gry na organach otrzymał z wyróżnieniem. Jest laureatem konkursów organowych w Pradze (II nagroda), Norymberdze (III nagroda) i Pretorii gdzie oprócz pierwszej nagrody otrzymał trzy wyróżnienia.

  Od wielu lat prowadzi intensywną działalność koncertową nie tylko w wielu państwach Europy, ale także Azji, Ameryce Północnej, Afryce (Namibia oraz RPA, gdzie odbył trzykrotnie tournée koncertowe). Do najważniejszych miejsc jego działalności artystycznej należą katedry w Wiedniu, Utrechcie, Chartres, Lozannie, Oliwie, sale koncertowe Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Cape Town Philharmony, Buxter Concert Hall, UNISA w Pretorii, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, austriackiego radia ORF w Wiedniu, słowackiego radia w Bratysławie oraz wielokrotnie B. Smetany w Pradze. Wacław Golonka występował jako solista z orkiestrami Radio Philharmony Orchestra w Pretorii, Cape Town PhilharmonicOrchestra, Filharmonią w Bydgoszczy, Brnie, praskim FOK, Concerto Avenna, Bielską Orkiestrą Kameralną, Capellą Cracoviensis i Śląską Orkiestrą Kameralną. Z orkiestrą Concerto Avenna nagrał koncert organowy Pawła Łukaszewskiego. Nagranie znalazło się na płycie z kompozycjami autora koncertu, która otrzymała nagrodę Fryderyka 2008 roku.

  Zrealizował wiele nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych. Jego nagranie dla TV Polonia ilustrowało cykl filmów Madonny Polskie, a Telewizja Katowice zrealizowała w 1998 r. film o jego działalności pt: Muzyka dźwięku i przestrzeni. Nagrania dokonane przez Czeskie Radio prezentowane są w europejskiej sieci EBU. Czeskie Radio zrealizowało także nagrania na płyty CD. Nagrywał dla holenderskiego radia Hilversum, niemieckiego Bayerischer Rundfunk, austriackiego ORF, Radia Watykan, Radia Słowackiego oraz Czeskiej Telewizji. Jako kameralista współpracuje z wieloma artystami, prezentując muzykę wszystkich epok i stylów. Jest autorem nagrania CD oraz książki Sigfrid Karg-Elert (1877-1933) – w żywiole koloryzmu dźwiękowego. Prowadził działalność dydaktyczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w akademiach muzycznych w Gdańsku, Poznaniu, Pradze i Hochschule für Musik und Theater w Lipsku. Wśród miejsc, w których prowadził kursy interpretacji muzyki organowej jest także kościół św. Tomasza w Lipsku. Jest pomysłodawcą i dyrektorem Konkursu Muzyki Organowej i Kameralnej Artem cameralem promovere w Mielcu. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie.

  zwiń ∧


Zespół wokalny „LUNA PLENA"


 • img

  więcej ››


  Zespół wokalny „LUNA PLENA", powstał w grudniu 2018 roku. Tworzą go osoby z całej Polski, posiadające wykształcenie muzyczne oraz duże doświadczenie chóralne. W zależności od projektu, realizuje utwory chóralne różnych epok (w tym kompozycje XX i XXI wieku) oraz aranżacje muzyki rozrywkowej.

  Współzałożycielką, dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest dr Barbara Gajek-Kraska - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz podyplomowych studiów z zakresu emisji głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

  Od wielu lat pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zabrzu, gdzie prowadzi chóry – dziecięcy i młodzieżowy (zdobyła z nimi wiele nagród w konkursach i na festiwalach w kraju i za granicą) oraz orkiestrę smyczkową i symfoniczną.

  W 2018 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Zabrza w dziedzinie kultury oraz odznaczona Złotym Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  zwiń ∧


Jesús Sampedro Márquez


 • img

  więcej ››


  Jesús Sampedro Márquez jest profesorem organów Konserwatorium w Maladze, prezesem Towarzystwa Przyjaciół Organów Cavaillé-Coll w Sewilli oraz dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Maladze.

  Pochodzi z Malagi, w tym mieście uzyskał także tytuł profesora organów (Título de Profesor Superior de Órgano) Jego nauczycielem był profesor Adalberto Martínez Solaesa. Poszerzał swą wiedzę w Madrycie u profesora Roberto Fresco.

  W latach 1997 i 1998 przeprowadził się do Barcelony, gdzie ukończył studia podyplomowe o specjalizacji „Muzyka dawna”.

  Ukończył kursy mistrzowskie u Jeana Guillou, Félixa Friedricha, Haralda Voguela, L. Tagliaviniego, Oliviera Latry , Jeana Louisa Florentza.

  Dzięki stypendium Prowincji Andaluzja w 1999 roku ukończył studia w Narodowym Konserwatorium de Saint Maur de Fossés (Paryż), u profesora Erica Lebruna.

  Uzyskał medal honorowy „Médaille de Vermeil”, w kapitule którego zasiadali Daniel Roth (organista z paryskiego kościoła Saint Sulpice), Andrea Macinanti (profesor organów Konserwatorium w Bolonii), Jean Boyer (profesor organów z Lyonu) y Olivier Kaspar (profesor kompozycji z Lyonu).

  Swą aktywność koncertową opiera na uczestnictwie w wielu festiwalach w Polsce, Rosji, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach i Estonii. Podczas swego pobytu w Paryżu był organistą katedry Notre Dame de Créteil.

  W 2004 uzyskał dyplom kolejnej uczelni, Uniwersytetu w Granadzie gdzie skupiał się nad formami muzycznymi stosowanymi przez lokalnych śpiewaków prowincji Cáceres.

  Nagrał następujące płyty:
  • „Los Órganos Históricos de Sevilla”. Sevilla 2004
  • „Marchas de Semana Santa Vol I”. París 2007
  • „Marchas de Semana Santa Vol II” París 2008

  Jest profesorem Konserwatorium w Kordobie, Uniwersytety Św. Pawła w Sewilli, Uniwersytetu w Huelvie. Naucza także organów w wyższym seminarium w Kordobie.

  zwiń ∧


Mateusz Rzewuski


 • img

  więcej ››


  Mateusz Rzewuski urodził się w 1991 roku w Łukowie. Ukończył cztery wyższe uczelnie muzyczne: w Polsce – studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, w Niemczech – studia magisterskie w Musikhochschule w Lubece w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera, we Francji – studia podyplomowe z gry na organach oraz improwizacji w Konserwatorium Regionalnym w Paryżu w klasie solowej prof. Christophe Mantoux’a otrzymując dyplom „Concertiste” oraz w Szwajcarii – studia podyplomowe w zakresie muzyki dawnej w Scholi Cantorum w Bazylei, w klasie mistrzowskiej prof. Wolfganga Zerera.

  Stopień doktora sztuki muzycznych w dziedzinie artystycznej – instrumentalistyka – uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na podstawie rozprawy dotyczącej muzyki organowej Marcela Duprégo oraz Oliviera Messiaena oraz płyty CD zarejestrowanej na historycznych organach Aristida Cavaillé-Colla w katedrze Św. Krzyża w Orleanie we Francji.

  Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali w Polsce, USA, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Czechach, w Rosji i na Słowacji wykonując recitale w wielu prestiżowych miejscach. Brał także czynny udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Guy Boveta, Pitera van Dijka, Hansa Fagiusa, Oliviera Latry, Ludgera Lohmanna, Michaela Radulescu, Daniela Rotha i innych.

  Mateusz Rzewuski jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych: w Rumii w 2011 r., w Legnicy w 2013 r., w Bardzie w 2013 r. (I nagroda), w Wilnie na VII Międzynarodowym Konkursie organowym im. Čiurlionisa w 2015 r. (II nagroda), oraz w Białymstoku w 2017 r. (I nagroda).

  Jest stypendystą prezydenta miasta Warszawy oraz Rektora UMFC w Warszawie. Otrzymał także stypendium Ministra Nauki oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” na magisterskie studia w Niemczech.

  Od 2013 roku zajmuje się również działalnością managerską i animacją kultury. Mateusz Rzewuski jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej: w Łukowie, Białej Podlaskiej oraz na Pradze Południe w Warszawie.

  W 2019 roku organista wystąpi w 13 krajach, w tym po raz drugi w USA, jak również odbędzie swoją pierwszą trasę koncertową do Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej oraz Hongkongu.

  zwiń ∧


Adam Sadowski


 • img

  więcej ››


  Organista, doktor nauk społecznych.

  Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Dyplom magisterski uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia w zakresie Interpretacji Organowej. W latach 2012–2016 odbył studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2018 roku uzyskał stopień doktora nauk społecznych w zakresie psychologii, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. Cechy temperamentu i osobowości a poziom perfekcjonizmu i tremy u muzyków różnych specjalności.

  Jego zainteresowania skupiają się wokół psychologicznych wyznaczników wykonawstwa muzycznego. Ma w swoim dorobku publikacje naukowe w literaturze polskiej i angielskiej. Prowadzi także szkolenia z tej tematyki.

  Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku. Jest dyrygentem chóru Świętego Ojca Pio oraz założycielem Stowarzyszenia Promień Sztuki. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad „Festiwalem organowym św. Michała Archanioła” w Płońsku, „Sopockimi Wieczorami Organowymi” oraz „Ciechanowskimi Wieczorami Organowymi w Farze”. W 2019 roku uzyskał stypendium artystyczne Miasta Sopot dla twórców kultury.

  Występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w kraju i zagranicą.

  zwiń ∧


Marek Stefański


 • img

  więcej ››


  – wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej. Urodzony w 1969 roku w Rzeszowie, ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha, otrzymując w 1994 r. dyplom z wyróżnieniem.

  Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista-solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem „Organum” tournée koncertowe obejmujące większość krajów europejskich. Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d'Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzyki organowej. Od 1996 roku współpracuje z Bazyliką Mariacką w Krakowie (do 2007 roku był etatowym organistą). Od 1999 roku pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2013 r. na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconej muzyce organowej kompozytorów krakowskich II połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego.

  Koncertuje na całym świecie. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów. Jest zasłużonym propagatorem polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Jego udziałem stały się prawykonania utworów współczesnych polskich kompozytorów oraz polskie prawykonania dzieł kompozytorów francuskich. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych. Wspólnie z Radiem Kraków realizował cykl audycji „Antologia Organów Krakowa”, a z Radiem Rzeszów nagrywał i prezentował na antenie radiowej brzmienie wartościowych organów Podkarpacia. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, cyklu koncertów „Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Wiosennych dni z muzyką organową w bazylice Jezuitów” w Krakowie. W maju 2016 roku, jako jedyny Europejczyk, reprezentował Stary Kontynent podczas Festiwalu „5 Continents – 5 Organists” w Seulu w Korei Południowej. Jest pomysłodawcą i współautorem cyklu rozmów i prezentacji organów krakowskich kościołów „Ukryte sacrum” prezentowanego na antenie Radia Kraków od września 2017 roku. Jest współzałożycielem Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE (www.arsproarte.pl)

  zwiń ∧


Brygida Tomala


 • img

  więcej ››


  Brygida Tomala urodziła się w Raciborzu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończyła wydział instrumentalny w klasie organów oraz wydział dyrygentury, kompozycji i teorii muzyki. Studia podyplomowe ukończyła u prof. J. Gembalskiego. Uczestniczyła również w kursach mistrzowskich u U. Spang-Hanssena, A. Roessler (uczennicy O. Messiaena), D. Titteringtona. Brygida Tomala koncertuje w kraju, uczestnicząc w licznych festiwalach muzyki organowej i kameralnej (m.in. „Muzyka organowa w katedrze” i Festiwal Bachowski w Katowicach, „Muzyka w starym opactwie” w Rudach, Międzynarodowe Dni Muzyki Kameralnej i Organowej w Bielsku-Białej, Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. A. Chlondowskiego w Zabrzu). Ma również na swoim koncie wiele koncertów związanych z poświęceniem nowych organów na terenie diecezji gliwickiej a także w Niemczech (Düren).

  Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej w Katowicach i Diecezjalnej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest także wykładowcą Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako organistka związana jest z parafią św. Anny w Babicach, gdzie prowadzi również chór, wielokrotnie nagradzany na konkursach muzyki sakralnej (Warszawa, Kraków). Najnowsze osiągnięcia to I miejsca w Diecezjalnym Konkursie Chórów Kościelnych w Zabrzu- Mikulczycach, oraz w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach (2015r.). Chór ma również w swym dorobku płytę z kolędami „ Gloria in exelsis Deo, wydaną w 2014 r.

  Na gruncie muzyki kościelnej prowadzi ożywioną działalność. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, pracuje w Komisji Liturgicznej diecezji gliwickiej, jest również członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej w Katowicach.

  W 2012 roku nagrała płytę z cyklu „Organy Śląska Opolskiego” z muzyką organową. W tym samym roku brała udział w nagraniu oratorium rudzkiego „Dróżki Matki Boskiej Pokornej” H.J. Botora.

  zwiń ∧


Chór RESONANS CON TUTTI


 • img

  więcej ››


  Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” im. Norberta Grzegorza Kroczka założony został w roku 1970 w jednym z zabrzańskich liceów przez wybitnego dyrygenta i animatora życia muzycznego Norberta Kroczka oraz jego żonę Marię. Rozwijając swoją działalność koncertową, wraz z nagrodami chór zaczął przyciągać młodzież całego Zabrza. Obecnie zrzesza młodzież zabrzańskich szkół średnich oraz studentów uczelni śląskich. Od roku 1994 dyrygentami i instruktorami chóru są Waldemar Gałązka oraz Arlena Różycka-Gałązka absolwenci wydziału Chóralistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz wychowankowie profesora Norberta Kroczka.

  Chór Resonans con tutti prowadzi szeroką działalność koncertową obejmującą zarówno muzykę a capella od muzyki dawnej do współczesności jak i muzykę wokalno-instrumentalną różnych epok, stylów i gatunków, nie stroniąc od muzyki operowej, oratoryjnej a także pop-oratoriów i muzyki rozrywkowej.

  Chór jest laureatem odznaczeń i nagród państwowych a także wielu konkursów międzynarodowych. Do najważniejszych nagród zdobytych w ostatnich latach należą: II miejsce na XV Choral International de Neuchatel (Szwajcaria 2014), V Międzynarodowy Konkurs Chóralny im.Pau Casalsa ,,Canco Mediterrania” Katalonia 2015 – cztery złote dyplomy, XII Międzynarodowa Rybnicka Jesień Chóralna im. H.M. Góreckiego (2016) – I miejsce (złoty medal) oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu H. M. Góreckiego, Grand Prix oraz Nagroda Specjalna na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. prof. Józefa Świdra w Cieszynie, Złoty Medal i Nagroda Specjalna na XVII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. F. Nowowiejskiego w Barczewie, Złoto i Nagroda specjalna za najlepszy repertuar na Ohrid Choir festiwal 2017, III miejsce w dwóch kategoriach, ludowej i sakralnej na IX Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym ,,Cracovia Cantans” 2018.

  zwiń ∧